Kilka słów o akcji Movember

mustache_06

   Przełamując tabu, jakim są badania profilaktyczne jąder i prostaty na całym świecie co roku organizowany jest Movember (nazwa jest zbitką dwóch angielskich wyrazów moustache – wąsy i november listopad).

    W dużym skrócie akcja polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie. Jej celem jest uświadomienie społeczeństwa, szczególnie jego męskiej części, jakim problemem są nowotwory prostaty i inne rodzaje raka dotykające coraz więcej mężczyzn

mustache_03

    Statystyki medyczne wskazują, że zachorowalność na raka jąder wzrosła w latach 1980 – 2010 o prawie 300%. Rak jądra dotyka głównie mężczyzn między 14 a 34 rokiem życia. Rak prostaty po 45 roku życia. Chociaż to nowotwory są najczęstszą przyczyną śmierci mężczyzn w Polsce, to mówienie o nich, a zwłaszcza o tych atakujących okolice intymne, jest bardzo często niepotrzebnie krępujące.

mustache_09

Więcej informacji o akcji Movember dostępne jest na stronie Naszego Partnera.

Poniżej zachęcamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Fundację „Kapitan Światełko” w celu zwrócenia uwagi na problem raka prostaty i jąder oraz zachęcamy do śledzenia informacji na portalu społecznościowym Movember Polska.