Historia

mustache_02

    Grupa męska Fizjobiegaczy, kilka lat temu przyłączyła się do akcji Movember udając się grupowo na badania USG oraz publikując dumnie na social mediach swoje wąsy. Stała się tym samym częścią wielkiej światowej drużyny. Fizjobiegacze w 2018 roku postanowili na swój sposób  zamanifestować poparcie dla akcji Movember. W listopadową sobotę na Jasnych Błoniach zorganizowała pierwszą edycję Biegu z Wąsem, gdzie można było spotkać trzysta biegaczek i biegaczy z wąsami (naturalnymi i doklejonymi). W biegu mogły wziąć udział wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, bez względu na poziom zaawansowania sportowego i barwy klubowe.

Sesja zdjęciowa - 2017 rok

Sesja zdjęciowa - 2018 rok

mustache_01
    W listopadową sobotę na Jasnych Błoniach zorganizowała pierwszą edycję Biegu z Wąsem, gdzie można było spotkać trzysta biegaczek i biegaczy z wąsami (naturalnymi i doklejonymi). W biegu mogły wziąć udział wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, bez względu na poziom zaawansowania sportowego i barwy klubowe.
mustache_03
    Dodatkowo oprócz biegu zawodnicy, kibice i mieszkańcy szczecina mieli możliwość konsultacji z lekarzami. Na miejscu przeprowadzano darmowe badania takie jak: testy płytkowe PSA, pomiar glikemii i ciśnienia, badania spirometryczne oraz na zawartość tlenku węgla  i analizę składu masy ciała. Samo wydarzenie, oprócz promowania badań profilaktycznych wśród mężczyzn zachęcało do aktywnego wypoczynku i uprawiania sportu pośród mieszkańców Szczecina.