Informacje o biegu

mustache_06

    Pomysłodawcą i organizatorem Biegu z Wąsem jest Stowarzyszenie Fizjosport, czyli Grupa Biegowa „Fizjobiegacze Szczecin”  www.fizjobiegacze.pl. Wsparcie z  zakresu organizacji działań edukacyjnych i badań udzielają Fundacja „Kapitan Światełko” www.movember.org.pl. Wsparcie organizacyjne z zakresu organizacji Biegu z Wąsem udzielają Miasto i Gmina Niepołomice oraz Nadleśnictwo Niepołomice.

    Bieg z Wąsem odbędzie się 27 października. Będzie to bieg przełajowy oraz zawody Nordic Walking  na dystansie 5 kilometrów. Trasa w formie pętli prowadzić będzie po pięknych ścieżkach malowniczej Puszczy Niepołomickiej nazywanej wciąż „Zielonymi Płucami Krakowa”. Start i Meta biegu zlokalizowane będą na  parkingu z akcesoriami gimnastycznymi na drodze nr 75 z Niepołomic do Szarowa.

mustache_02

    Bieg przeznaczony jest dla wszystkich osób pełnoletnich chcących w nim wystartować, bez względu na poziom zaawansowania sportowego. Bieg ma na celu promowanie ogólnoświatowej akcji „Movember”, której celem jest zwiększanie świadomości w przedmiocie zachorowalności i profilaktyki wykrywania męskich nowotworów (rak jąder, rak prostaty).

Zapraszamy do udziału oraz przypominamy o niezbędnej profilaktyce !