Informacje o biegu

mustache_08

    Pomysłodawcą i organizatorem Biegu z Wąsem jest Stowarzyszenie Fizjosport, znana z lokalnego podwórka Grupa Biegowa „Fizjobiegacze Szczecin” www.fizjobiegacze.pl. Wsparcie z  zakresu organizacji działań edukacyjnych i badań udzielają Fundacja „Kapitan Światełko” www.movember.org.pl oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Oddział Szczecin www.szczecin.ifmsa.pl.

    Bieg z Wąsem odbędzie się w tym roku 17 listopada. Będzie to bieg przełajowy oraz zawody Nordic Walking  na dystansie 5 kilometrów, po ścieżkach malowniczego Parku Kasprowicza w Szczecinie. Start i Meta biegu zlokalizowane będą w bezpośrednim sąsiedztwie Pomnika Czynu Polaków (Trzech Orłów). Bieg przeznaczony jest dla wszystkich osób pełnoletnich chcących w nim wystartować, bez względu na poziom zaawansowania sportowego. Bieg ma na celu promowanie ogólnoświatowej akcji „Movember”, której celem jest zwiększanie świadomości w przedmiocie zachorowalności i profilaktyki wykrywania męskich nowotworów (rak jąder, rak prostaty).

mustache_04

    Wszyscy uczestnicy Biegu z Wąsem otrzymają w pakiecie gadżet sportowy, Ci którzy ukończą zawody pamiątkowy medal, a na mecie czekać będzie ciepła przekąska. Oprócz klasyfikacji generalnych kobiet i mężczyzn, będzie prowadzona klasyfikacja na najlepszą stylizację. W tym roku motywem przewodnim będzie stylizacja  „LATA ‘80”.

    Imprezie towarzyszyć będą spotkania edukacyjne i badania, które odbędą się dzień wcześniej tj. 16 listopada w C.H. Galaxy w Szczecinie, na które serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do udziału oraz przypominamy o niezbędnej profilaktyce !